Tipy na výlety po okolí

Kolínská bouda díky své poloze mezi Pecí pod Sněžkou a Černou horou nabízí v letním i zimním období bohaté sportovní vyžití. 

Léto na Kolínské boudě

V letní sezoně jsou zde ideální podmínky pro dlouhé túry po horských hřebenech i pro krátké zdravotní procházky, pro sportovní vyžití na hřišti u boudy, kde si můžete zahrát fotbálek, badminton, volejbal a nohejbal. Velkým zážitkem je určitě pro velké i malé také výlet lanovou dráhou na nejvyšší horu České republiky Sněžku s krásným panoramatickým výhledem na polskou i českou stranu. V roce 2012 byl provoz ukončen a do provozu byla nová lanovka na Sněžku uvedena počátkem roku 2014. Nesmíme zapomenout ani na sedačkovou lanovku na Hnědý vrch, kde se můžete podívat po okolí z nově postavené rozhledny a pěknou lehkou pěší túrou se vrátit přes Lyžařskou boudu, kde se určitě zastavte na občerstvení. Další pěkný výlet můžete absolvovat od Kolínské boudy na Černou horu, odkud se můžete svézt první osmimístnou kabinovou lanovkou do Jánských Lázní, svezou vám i kola a kočárky. Pec pod Sněžkou se také konečně dočkala bobové dráhy a Monkey parku - lanového centra. Nově otevřený RELAXPARK  potěší dospělé i děti, prostě všechny, kterým se nechce jenom šlapat po kopcích. Relaxpark je otevřený i v zimě. Pro náročné klienty je v obci Mladé Buky (16km) k dispozici jedno z nejmodernějších golfových hřišť v ČR. Areál nabízí cvičné odpaliště s 11 boxy, 9-ti jamkové hřiště a špičkové 18-ti jamkové hřiště. Chcete li si udělat výlet, navštivte Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nebo historické město Trutnov a za nepříznivého počasí můžete navštívit třeba Centrum Babylon v Liberci, první tématický aquapark v České republice.

 

Zima na Kolínské boudě

V zimní sezoně zde naleznete ideální terén pro běžecké a sjezdové lyžování a snowboarding. Běžecká trať vede přímo před dveřmi Kolínské boudy. Nejen na sjezdovce "Javor" je možné také lyžovat večer při umělém osvětlení a po lyžování posedět v některém z příjemných barů v Peci pod Sněžkou. Všechny informace o peckém skiareálu najdete na www.skipec.com včetně ceníku permanentek. Pro rodiče s malými dětmi nabízíme zhruba 100 m dlouhý lanový vlek hned vedle hotelu na kopci vhodném pro lyžování i sáňkování. Poměrně snadno jsou dostupné sjezdovky také na Černé hoře, vzdálené zhruba 2 kilometry od hotelu. V hotelu je půjčovna lyží i snowboardů, na přání vám zprostředkujeme zajištění lyžařské školy se školenými instruktory. Pro zájemce zajistíme jízdu se psím spřežením (tento servis je na poptávku, není vždy okamžitě dostupný).

 

Speciální nabídka